Remington 870 Tactical, Pump, 12 Gauge, 3" Chamber, 18.5" Barrel, Cylinder Choke, Matte Blued Finish, Black Hardwood Stock, Bead, 5 Rounds, Right Hand R25559
Specifications
| Model | 870 TACTICAL |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Remington |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | R25559 |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Action | Pump |
| Capacity | 5 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Hardwood |
| Chokes | Cylinder |
| Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 18.5" |