The Charles Daly 202 Over Under Shotgun features ejectors, single-selective trigger, chrome-lined barrel with vent rib and five choke tubes.
- Single-Selective Trigger
- Includes Beretta/Benelli Mobil Choke Threads, MC-5
- Charles Daly Logo Engraved Receiver
Charles Daly 202E, Over/Under, 12 Gauge, 3" Chamber, 28" Barrel, Blued Finish, Black, Walnut Stock with Checkered Pattern, Fiber Optic Front Sight, 2 Rounds, Includes (5) Chokes- F, IM, M, IC, C 930.394
Specifications
| Model | 202E |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.394 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Action | Over/Under |
| Capacity | 2 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Walnut |
| Chokes | 5 Choke Tubes - F,IM,M,IC,C |
| Barrel Length | 28" |