Chiappa Firearms is the Italian group specialized in the production of firearms and today one of the most important world leaders in the sector.
- 20" Barrels
- Wood Furniture
- Single Trigger
Charles Daly 500, Side-By-Side Tactical, 12 Gauge, 3" Chamber, 20" Barrels, Matte Finish, Black, 2 Rounds, Wood Furniture 930.385
Specifications
| Model | 500 |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.385 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Action | Side-By-Side |
| Capacity | 2 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Wood |
| Barrel Length | 20" |