Chiappa Firearms is the Italian group specialized in the production of firearms and today one of the most important world leaders in the sector.
- Hand Oiled Walnut Furniture
- 18.5" Barrel
- Rose Box Logo on Receiver
Chiappa Firearms 1887 Rose Box, Lever Action Shotgun, 12 Gauge, 2.75" Chamber, 18.5" Barrel, Blued Finish, Black, Wood Furniture, 5 Rounds 930.377
Specifications
| Model | 1887 Lever Action Shotgun |
| Caliber | 12 Gauge 2.75" |
| Brand | Chiappa |
| Color | Blue |
| Manufacturer Part # | 930.377 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Action | Lever |
| Capacity | 5 Rounds |
| Grips | Wood |
| Chamber | 2.75" |
| Finish | Blued |
| Barrel Length | 18.5" |