Chiappa Firearms is the Italian group specialized in the production of firearms and today one of the most important world leaders in the sector.
- Synthetic Furniture
- Bird's Head Grip
- Ambi-Sling Attachment
Charles Daly Honcho, Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 3" Chamber, 18.5" Barrel, Matte Finish, Black, 5 Rounds, Synthetic Furniture 930.363
Specifications
| Model | HONCHO |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.363 |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Action | Pump |
| Capacity | 5 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Finish | Matte |
| Barrel Length | 18.5" |