The Charles Daly 101 Single Shot Shotgun is an extremely lightweight and handy shotgun.
- Checkered Walnut Furniture
- Brass Bead Front Sight
- 1 Round Capacity, Single Shot
- Break Action
Charles Daly 101, Single Shot Shotgun, 12 Gauge, 3" Chamber, 28" Barrel, Blued Finish, Black, Bead Sight, Walnut Stock, 1 Round 930.234
Specifications
| Model | 101 |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.234 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Bead |
| Action | Single Shot |
| Capacity | 1 Round |
| Chamber | 3" |
| Stock | Walnut |
| Barrel Length | 28" |