The Charles Daly 202 Shotgun is made with the same attention to detail and quality as any of the finest over/under shotguns. Model 202 shotguns benefit from interchangeable choke tubes using Beretta/Benelli Mobi choke threads letting the shooter have multiple pattern options.
- Beretta/Benelli Mobil Choke Thread
- Single-Selective Trigger with Mechanical Reset
- Fiber Optic Front Sight
Charles Daly 202, Over/Under, 410 Gauge, 3" Chamber, 26" Barrel, Blued Finish, Black, Engraved White Finish Receiver, Walnut Stock, Fixed Fiber Optic Front Sight, 2 Rounds, Includes (5) Chokes - SK, IC, M, IM, F 930.221
Specifications
| Model | 202A |
| Caliber | 410 GAUGE |
| Brand | Charles Daly |
| Color | White |
| Manufacturer Part # | 930.221 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Action | Over/Under |
| Capacity | 2 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Walnut |
| Chokes | 5 Choke Tubes - F,IM,M,IC,C |
| Barrel Length | 26" |