Combining the style of old world manufacturing and the efficiency of modern CNC machines Tokarev USA aims to bring quality firearms to the market.
- Bullpup Shotgun
- 12 Gauge
- 3" Chamber
- Flip Up Sights
Tokarev Shotguns Bullpump, Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 3" Chamber, 18.5" Barrel, Matte Finish, Black, Polymer Grips, Flip Up Iron Sights, Includes 3 Choke Tubes (F,M, IC), 5 Rounds, 1 Magazine 21000418
Specifications
| Model | Bullpump |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Accessories | 1 Magazine |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 21000418 |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Action | Pump |
| Capacity | 5 Rounds |
| Grips | Polymer |
| Chamber | 3" |
| Stock | Polymer |
| TYPE | Bullpup |
| Chokes | 3 Choke Tubes |
| Finish | Matte |
| Barrel Length | 18.5" |
| Brand | Tokarev Shotguns |