At Heritage Manufacturing, they connect the rich culture of American shooting to modern-day precision and quality of manufacturing, preserving a legacy for generations to come.
- 410 Gauge
- Turkish Walnut Furniture
- 5 Rounds
- Black Oxide Finish
Heritage Range Side, Lever Action Shotgun, 410 Bore, 2.5" Chamber, 20" Barrel, Black Oxide Finish, Black, Fixed Sights, Wood Stock, 5 Rounds RS41020BK
Specifications
| Model | Range Side |
| Caliber | 410 Bore 2.5" |
| Brand | Heritage Mfg |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | RS41020BK |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Fixed Sights |
| Action | Lever |
| Capacity | 5 Rounds |
| Chamber | 2.5" |
| Stock | Wood |
| TYPE | Lever |
| Finish | Black Oxide |
| Barrel Length | 20" |