Inertia Plus 12ga 4+1 (2.75") 3.5" 26" Deep Bore Drilled Barrel, Flat Dark Earth Cerakote Receiver and Barrel Finish, Realtree Timber Synthetic Stock and Forearm w/ Intergrated Sling Swivel Mount, TruGlo Red Fiber Optic Front Sight
- Manufacturer: Retay
- Model: Retay Masai Mara
- Accessories:Manual, Lock
- Action:Semi-Auto
- Barrel Color:FDE
- Barrel Length:26"
- Caliber: 12 Gauge
- Capacity:4
- Chamber:3.5"
- Choke:Interchangeable MaraPro Chokes C, IC, M, IM, F
- Front Sight:Single Bead TruGlo Fiber Optic
- Operating System:Inertia
- Receiver Color:FDE
- Stock Color:Realtree Timber
- Stock Material:Synthetic
- Weight:7.4 lb
- MPN:K251ETM-26
- UPC:193212009586
Specifications
| Hand | Right |
| Sights | TruGlo Fiber Optic Front |
| Weight | 7.40 lbs |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Description | 26" Deep Bore Drilled, Vent Rib |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Capacity | 4+1 |
| Safety | Crossbolt |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Gauge | 12 Gauge |
| Chamber | 3.5" |
| Choke Configuration | Marapro Chokes |
| Barrel Length | 26" |
| Brand | Retay USA |