Inertia Plus 12ga 4+1 (2.75") 3.5" 28" Deep Bore Drilled Barrel, Bronze Cerakote Receiver and Barrel Finish, Mossy Oak Bottomland Synthetic Stock and Forearm w/ Intergrated Sling Swivel Mount, TruGlo Red Fiber Optic Front Sight
- Action : Semi-Auto
- Gauge : 12 Gauge
- Barrel Length : 28"
- Capacity : 4+1
- Chamber : 3.5"
- Weight : 7.40 lbs
- Choke Configuration : Marapro Chokes
Specifications
| Hand | Right |
| Sights | TruGlo Fiber Optic Front |
| Weight | 7.40 lbs |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Description | 28" Deep Bore Drilled, Vent Rib |
| Barrel Length Range | 28" to 28.99" |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Capacity | 4+1 |
| Safety | Crossbolt |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Gauge | 12 Gauge |
| Chamber | 3.5" |
| Choke Configuration | Marapro Chokes |
| Barrel Length | 28" |
| Brand | Retay USA |