The Retay GPS Pump Action with Geometric Glide Forend System features MaraPro Chokes; magazine capacity of 4+1 2 3/4" shells or 3+1 3" shells; integrated sling swivel mounts; sculpted microcell polyurethane recoil pad; Crossbolt push button intercepter safety; high visibility front blade sight; 2 pin removable trigger housing; chrome lined drilled Bohler steel barrel and MaraBarrel 12g Optimized Lengthened Forcing Cone.
- Brand: Retay USA
- Model: GPS
- Gauge: 12 Gauge
- Capacity: 4+1
- Stock Material: Synthetic
- Stock Description: Fixed with Pistol Grip
- Sights: Blade Front
- Chamber: 3"
- Barrel Finish: Black
- Barrel Material: Chrome Lined Steel
- Choke Configuration: Marapro Chokes
- Chokes Included: Cylinder / Full / Modified
- Grips: Black Finger Groove
- Application: Home Defense
- Drop: 1.45" @ Comb & 2.16" @ Heel
- Receiver Material: Aluminum
- Receiver Finish: Matte Black Anodized
- Safety: Crossbolt
- Barrel Description: Steel
- Barrel Length: 18.50"
- Length of Pull: 14.37"
- Max Capacity: 4
- Weight: 6.10 lbs
- Stock Finish: Black
| Barrel Length | 18.5 |
|---|---|
| Caliber | 12 GA |
| Capacity | 4 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Black |
| Manufacturer | Retay Arms |
| Manufacturer Part Number | GPSTACPG18 |
| Model | GPS |
| Type | Pump Shotguns |
| UPC | 193212020628 |
WARNING: This product can expose you to chemicals including arsenic, which is known to the State of California to cause cancer. For more information, go to WWW.P65WARNINGS.CA.GOV
You May Also Like
Previous
Tokarev USA TAR 12MP Nickel/Black 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds 3"-Chamber 3 Chokes
$199.99
Kel-Tec KSG 12 GA 18.5" Barrel 3"-chamber 14-Rounds Optics Ready
$549.99
Panzer Arms MAG12 Black 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds
$219.99
G-Force GFP3REX 12 GA 18.5" Barrel 4-Rounds
$99.99
G-Force Saddlehorn Black / Stainless .410 GA 20" Barrel 7-Rounds
$329.99
G-Force GFP3GG 12 GA 18.5" Barrel 3" Chamber 4-Rounds GrabAGun Exclusive
$99.99
G-Force GFAR12 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds
$199.99
Tokarev TBP 12M Nickel/Black 12 Gauge 18.5" Barrel 5-Rounds 3"-Chamber
$199.99
American Tactical Nomad Wood .410 GA 26" Barrel 1-Round
$99.99
G-Force Refuge Burnt Bronze/Walnut 12 GA 28" Barrel 4-Rounds
$219.99
Kel-Tec KS7 Tactical 12 Gauge 18.5" Barrel 3" Chamber 6-Rounds Bullpup
$369.99
CZ 712 Utility G2 12 GA-3" 20" Barrel 4-Rounds
$299.99
Tokarev USA TAR 12MP Nickel/Black 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds 3"-Chamber 3 Chokes
$199.99
Kel-Tec KSG 12 GA 18.5" Barrel 3"-chamber 14-Rounds Optics Ready
$549.99
Panzer Arms MAG12 Black 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds
$219.99
G-Force GFP3REX 12 GA 18.5" Barrel 4-Rounds
$99.99
G-Force Saddlehorn Black / Stainless .410 GA 20" Barrel 7-Rounds
$329.99
G-Force GFP3GG 12 GA 18.5" Barrel 3" Chamber 4-Rounds GrabAGun Exclusive
$99.99
G-Force GFAR12 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds
$199.99
Tokarev TBP 12M Nickel/Black 12 Gauge 18.5" Barrel 5-Rounds 3"-Chamber
$199.99
American Tactical Nomad Wood .410 GA 26" Barrel 1-Round
$99.99
G-Force Refuge Burnt Bronze/Walnut 12 GA 28" Barrel 4-Rounds
$219.99
Kel-Tec KS7 Tactical 12 Gauge 18.5" Barrel 3" Chamber 6-Rounds Bullpup
$369.99
CZ 712 Utility G2 12 GA-3" 20" Barrel 4-Rounds
$299.99
Tokarev USA TAR 12MP Nickel/Black 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds 3"-Chamber 3 Chokes
$199.99
Kel-Tec KSG 12 GA 18.5" Barrel 3"-chamber 14-Rounds Optics Ready
$549.99
Panzer Arms MAG12 Black 12 GA 18.5" Barrel 5-Rounds
$219.99
Next
Questions And Answers
Have a question about this? Ask people who own it.
Start typing and see existing answers.Learn more
Reviews
No Ratings
Be the first to review this item
Write a Review
- Customer Service(972) 552-7246Fax: (972) 304-6214
9A - 5P CT M-F - FFL Locator
- Rebates
- Customer Gallery
- Gift Cards
- About Us
- Contact Us
- Customer Service
- Brands We Carry
- Cookie Settings
- Investor Relations
- Jobs
- Blog
- Ordering Guide
- Class 3 Guide
- GrabAQuote
- Gun Financing & Layaway
- Giveaway
- Cystic Fibrosis Charity Round-Up
Join The Grabagun Freedom Team
Enter your email to join the team and subscribe to GrabAGun’s newsletter.
Sign Up for Our Newsletter:
Subscribe
© 2025 GrabAGun. All rights reserved Privacy Policy
Cookie
Specifications
| Sights | Blade Front |
| Weight | 6.10 lbs |
| Action | Pump |
| Stock Description | Fixed w/Pistol Grip |
| Barrel Description | Steel |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| Capacity | 4+1 |
| Safety | Crossbolt |
| Stock Finish Group | Black |
| Gauge | 12 Gauge |
| Chamber | 3" |
| Choke Configuration | Marapro Chokes |
| Chokes Included | Cylinder/Full/Modified |
| Barrel Length | 18.50" |
| Brand | Retay USA |