Remington 870 Marine Magnum, Pump Action, 12 Gauge, 3" Chamber, 18" Cylinder Barrel, Nickel Finish, Synthetic Stock, Bead Sight, 6 Rounds R25012
Specifications
| Model | 870 |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Color | Silver |
| Manufacturer Part # | R25012 |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Sights | Bead |
| Action | Pump |
| Capacity | 6 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Type of Barrel | Cylinder |
| Stock | Synthetic |
| Finish | Nickel |
| Barrel Length | 18" |