Weatherby Orion Compact, Over/Under, 20 Gauge, 26" Barrel, 3" Chamber, Improved Cylinder/Modified/Full Chokes, Matte Finish, Black, Walnut Stock, 2 Rounds, Bead Sights, Right Hand OC1MB2026RGG
Specifications
| Model | Orion |
| Caliber | 20 Gauge 3" |
| Brand | Weatherby |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | OC1MB2026RGG |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Hand | Right Hand |
| Sights | Bead |
| Action | Over/Under |
| Capacity | 2 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Walnut |
| Chokes | Improved Cylinder/Modified/Full Chokes |
| Finish | Matte |
| Barrel Length | 26" |