Upgrade your firearm with the JTSM12AK-T2 Shotgun. This high-performance shotgun delivers reliability and precision, perfect for various shooting applications. Explore its features and get yours today to enjoy exceptional craftsmanship and enhanced performance.
- Side Mounted Picatinny Rail
- Shoots 2 3/4" and 3" Shells
- Auto Adjusting Gas Regulator
- Choke and Assembly Tool Kit Include MOD, IMP, EF Chokes
- Dual Power Red-Dot Sight
JTS Group M12AK, Semi-automatic, AK, 12 Gauge 3", 18.7" Barrel, Black, Polymer Grip and Stock, 5 Rounds, 2 Magazines, JTS JSSB 737 Dual Power Red Dot Sight Included M12AK-T2.1
Specifications
| Model | M12AK |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Accessories | 2 Magazines, Red Dot |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | M12AK-T2.1 |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Action | Semi-Automatic |
| Capacity | 5 Rounds |
| Grips | Polymer |
| Chamber | 3" |
| Stock | Fixed |
| TYPE | AK |
| Finish | Matte |
| Barrel Length | 18.7" |
| Brand | JTS Group |