Heritage Badlander, Side-By-Side Shotgun, 410 Bore, 3" Chamber, 18.5" Barrels, Nickel Finish, Silver, Turkish Walnut Stock, Bead Front Sight, 2 Rounds BL41018NI
Specifications
| Model | Badlander |
| Caliber | 410 Bore 3" |
| Brand | Heritage Mfg |
| Color | Silver |
| Manufacturer Part # | BL41018NI |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Bead |
| Action | Side-By-Side |
| Capacity | 2 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Wood |
| Finish | Nickel |
| Barrel Length | 18.5" |