The CD Defense AR-12A Shotgun features Modified Beretta/Benelli Mobil Choke, chambered in 3in 12-gauge. It has an adjustable comb, flip up front & rear sights and comes with a 5 round magazine.
- Single-Selective Trigger
- Includes Beretta/Benelli Mobil Choke Threads, MC-1 Modified
- Adjustable Flip Up Rear Sight
- Rubber Recoil Pad
Charles Daly AR-12A, Semi-automatic, 12 Gauge, 3" Chamber, 18.5" Barrel, Matte Finish, Black, Synthetic Stock, Flip Up Front and Rear Sights, 6 Rounds, 1 Magazine, Includes (1) Choke Tube- M 930.411
Specifications
| Model | AR-12A |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Accessories | 1 Magazine |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.411 |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Action | Semi-Automatic |
| Capacity | 6 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Chokes | 1 Choke Tube |
| Finish | Matte |
| Barrel Length | 18.5" |