Chiappa Firearms is the Italian group specialized in the production of firearms and today one of the most important world leaders in the sector.
- Ambi-Sling Attachment
- Wood Furniture
- Matte Finish
Charles Daly Honcho, Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 3" Chamber, 14" Barrel, Matte Finish, Black, 5 Rounds, Fiber Optic Front Sight, Wood Furniture 930.362
Specifications
| Model | HONCHO |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.362 |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Sights | Fiber Optic |
| Action | Pump |
| Capacity | 5 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Wood |
| Finish | Blued |
| Description | 27" Overall Length |
| Barrel Length | 14" |