Chiappa Firearms is the Italian group specialized in the production of firearms and today one of the most important world leaders in the sector.
- Synthetic Stock
- Bead Front Sight
- Barrel Threaded for Choke Tubes
Charles Daly 101 Compact, Single Shot, 20 Gauge, 3" Chamber, 26" Barrel, Matte Finish, Woodlands Camo, 1 Round, Fiber Optic Front Sight, Synthetic Stock 930.335
Specifications
| Model | 101 |
| Caliber | 20 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly, Charles Daly |
| Color | Camo |
| Manufacturer Part # | 930.335 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Fiber Optic |
| Action | Single Shot |
| Capacity | 1 Round |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Barrel Length | 26" |