The Charles Daly 202A shotgun offers exceptional performance with a reliable, durable, and consistent shotgun design. It comes chambered in 20 Gauge with 3 inch chambers and 26 inch barrels. Features include a walnut stock, a fiber optic front sight, and a variety of chokes.
- Single-Selective Trigger
- Includes Beretta/Benelli Mobil Choke Threads, MC-5
- Dog Scene Engraved Receiver
Charles Daly 202A Compact, Over/Under, 20 Gauge, 3" Chamber, 26" Barrel, Blued Finish, Black, Dog Scene Engraved Receiver, Walnut Stock with Checkered Pattern, Fiber Optic Front Sight, 2 Rounds, Includes (5) Chokes- F, IM, M, IC, C 930.331
Specifications
| Model | 202A |
| Caliber | 20 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.331 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Action | Over/Under |
| Capacity | 2 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Walnut |
| Chokes | 5 Choke Tubes - F,IM,M,IC,C |
| Barrel Length | 26" |