The Charles Daly
- Checkered Synthetic Stock
- Brass Bead Front Sight
- LOP: 14.25
- 7.4Lbs
Charles Daly 301, Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 3" Chamber, 28" Vent Rib Barrel, Matte Finish, Black, Synthetic Stock, Brass Bead Front Sight, 5 Rounds, Includes 3 Choke Tubes 930.198
Specifications
| Model | 301 |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Charles Daly |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 930.198 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Bead |
| Action | Pump |
| Capacity | 5 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Type of Barrel | Vent Rib |
| Stock | Synthetic |
| Chokes | 3 Choke Tubes |
| Finish | Matte |
| Barrel Length | 28" |