The camo for your habitat. The SX4's reputation is well known. And its versatility stands out of the crowd. Now you can get yours in Mossy Oak Shadow Grass Habitat to match your environment.
- Semi-automatic
- Fiber Optic Front Sight
- Synthetic Stock
Winchester Repeating Arms SX4 Waterfowl Hunter, Semi-automatic, 12 Gauge, 3" Chamber, 28" Barrel, Improved Cylinder/Modified/Full Invector Plus Chokes, Mossy Oak Shadow Grass Habitat Camo, Synthetic Stock, Fiber Optic Front Sight, 4 Rounds 511268392
Specifications
| Model | SX4 |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Winchester Repeating Arms |
| Color | Mossy Oak Shadow Grass Habitat |
| Manufacturer Part # | 511268392 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Action | Semi-Automatic |
| Capacity | 4 Rounds |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Chokes | Improved Cylinder/Modified/Full Chokes |
| Barrel Length | 28" |