More than a decade since it was first introduced, the legendary Taurus Judge still rules. Today, it's available in more than a dozen models. Capable of chambering both 45 Colt and 410 shotshell, it's the original five-shot game changer.
- Steel Alloy Frame
- Fiber Optic Front Sight
- Ribber Grip
- Matte Black Oxide Finish
Taurus USA Judge, Double Action, Metal Frame Revolver, Medium Frame, 45 Colt/410 Bore, 3" Chamber, 3" Barrel, Steel, Oxide Finish, Black, Rubber Grips, Fixed Sight, 5 Rounds 2-441031MAG
Specifications
| Model | Judge |
| Caliber | 410 Bore 3" |
| Brand | Taurus USA, Taurus USA |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 2-441031MAG |
| Subcategory | Revolvers |
| Sights | Fixed Sights |
| Action | Revolver |
| Capacity | 5 Rounds |
| Grips | Rubber |
| Finish | Oxide |
| Description | 3" Chamber |
| Barrel Length | 3" |