Browning Citori 825 Field, Over Under Shotgun, 12 Gauge, 3" Chamber, 26" Barrel, Nitride Finish, Silver Receiver, Blued Barrels, Walnut Stock, Ivory Bead Sight, 2 Rounds, Includes 3 Choke Tubes (IC/M/F) 0183463005
Specifications
| Model | Citori 825 |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Brand | Browning |
| Color | Black, Silver |
| Manufacturer Part # | 0183463005 |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Sights | Bead |
| Action | Over/Under |
| Capacity | 2 Rounds |
| Grips | Walnut |
| Chamber | 3" |
| Stock | Walnut |
| Chokes | 3 Choke Tubes |
| Finish | Nitride |
| Barrel Length | 26" |